O mnie

Krzysztof Głuchowski

Rolnik, działacz samorządowy, polityk, parlamentarzysta Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Zamieszkały w miejscowości Aleksandrów koło Łukowa. Absolwent Państwowego Technikum Rolniczo-Łąkarskiego w Radoryżu Smolanym.
Jeden z założycieli NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, w którym działa nieprzerwanie od dnia rejestracji w 1981 roku.
Senator RP IV kadencji (1997 – 2001) z ramienia koalicji wyborczej Ruchu Odbudowy Polski. Jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości wybierany na radnego sejmiku województwa lubelskiego w kolejnych wyborach samorządowych w 2006, 2010 i w 2014 roku.
Poseł na Sejm RP VII i VIII (obecnej) kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych startując z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość – 25 października 2015 r., otrzymał 9924 głosów. Jest członkiem dwóch sejmowych komisji: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Skutecznie przyczynił się, by Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiły rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Odznaczony w 2006 roku za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz rozwoju wsi i rolnictwa przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Krzysztof Głuchowski odbiera zaświadczenie o wyborze na Posłazaświadczenie o wyborze na Posła - Krzysztof Głuchowski