Zaproszenie na Odsłonięcie Obelisku poświęcono pamięci Żołnierzy Niezłomnych i ofiar reżimu komunistycznego

W przypadającym 1 marca Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie zostanie odsłonięty obelisk poświęcono pamięci Żołnierzy Niezłomnych i ofiar reżimu komunistycznego.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą Święta w kaplicy Sióstr Nazaretanek przy ul.11 Listopada 5. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości przemieszczą się na miejsce odsłonięcia i poświęcenia obelisku, który zlokalizowany będzie u zbiegu ul. 11 Listopada i ul. ks. Stanisława Brzóski.
O godz.14.30 w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się projekcja filmu „Wyklęci – Niepokonani Lubelszczyzny” opowiadającego o losach chorążego Antoniego Dołęgi pseud. Kulawy Antek, ostatniego dowódcy WiN w Łukowie, rodowitego łukowianina, który ukrywał się przed UB, SB i Milicją Obywatelską do końca życia w 1982r. Został pochowany w konspiracyjnych warunkach przez towarzyszy broni w nieznanym miejscu.
Po zakończeniu projekcji Ronald Werelich wnuk siostry Kulawego Antka dokona otwarcia wystawy prac swojego wuja chor. Antoniego Dołęgi oraz fotografii Wyklętych Ziemi Łukowskiej.
Na uroczystość wszystkich mieszkańców Łukowa i Powiatu Łukowskiego zapraszają: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek oraz Senator RP Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak oraz Radni Rady Miasta Łuków.
Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych objęte zostały Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.